Cena platyny w górę – prognozy

platynowa monetaPojawiły się nowe rekomendacje, według których jedną z inwestycji, które dają na bliższą przyszłość dobre perspektywy wzrostu jest skup platyny. W zasadzie nie są one dla nas żadnym zaskoczeniem i dziwni raczej to, że kruszec ten wciąż jest o wiele mniej popularny od złota. Każdy, kto uznaje metale szlachetne jako dobrą lokatę kapitału powinien już dawno zaopatrzyć się platynę.

Rekomendacji takiej udzielił nie kto inny, ale sam bank Goldman Sachs. Jednym z wysuwanych przez jego analityków argumentów, przemawiającym za inwestycją w ten metal, jest powstanie specjalnych funduszy, które mają to ułatwić. Poza tym padają też inne argumenty, które Złota sztabka przytaczała już kilka miesięcy temu, a skłaniające do takiej samej decyzji. Naszym zdaniem rekomendacja ta jest sporo spóźniona i znacznie korzystniej było zaopatrzyć się w metal wcześniej, w czasie kiedy np. platynowa moneta kosztowała znacznie mniej.

A może to wszystko dlatego, że pracownicy Goldmana dopiero teraz przeczytali nasz tekst opisujący rynek platyny, który opublikowaliśmy jeszcze w październiku ubiegłego roku. Nie jesteśmy zaskoczeni, w końcu prawdopodobnie niewielu analityków tego giganta inwestycyjnego biegle czyta po polsku, a ci, którzy to potrafią, są ostatnio zajęci młodymi żonami.

Leave a Comment